Zever IT Solution
Zever Security Systems
^
Formularz Kontaktowy
Zever IT Solution usługi informatyczne gdynia gdańsk Zever Security Systems

Montaż CCTV w firmie — o czym musisz pamiętać?

Zamontowanie kamer telewizji przemysłowej w budynku firmowym jest często spotykaną praktyką. Jednak nie w każdym pomieszczeniu i nie w każdej sytuacji jest to możliwe. Chcesz zainstalować CCTV w swoim przedsiębiorstwie? Sprawdź, jakie warunki należy spełnić i jak wybrać odpowiedni sprzęt oraz podwykonawcę, który wykona profesjonalnie zlecenie.

Zadbaj o bezpieczeństwo w biurze

Wideonadzór może być zamontowany nie tylko w biurze, ale również na hali produkcyjnej czy w magazynie. Warto jednak pamiętać, że muszą do tego zaistnieć ściśle określone powody. Zostały one usankcjonowane w Kodeksie Pracy, a dokładnie w artykule 222 § 1. Żeby zamontować kamery CCTV, muszą one być niezbędne do przynajmniej jednego z poniższych elementów:

  • kontroli produkcji,
  • ochrony mienia,
  • zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę,
  • zapewnienia bezpieczeństwa pracowników.

Dodatkowo telewizyjny system dozorowy nie może być zamontowany w pomieszczeniu, które jest udostępniane zakładowej organizacji związkowej (art. 222 § 11 KP). Jeśli więc chcemy zamontować kamery CCTV ze względu na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników wykonujących swoje obowiązki w biurze, to mamy do tego pełne podstawy prawne.

Poinformuj pracowników

Przed rozpoczęciem prac związanych z instalacją wideonadzoru, takich jak wybór firmy IT, która kompleksowo wykona usługę, należy poinformować o tym fakcie pracowników. Takie wymaganie jest także narzucone pracodawcy przez ustawodawcę. Zgodnie z artykułem 222 § 7 Kodeksu Pracy, zatrudniający ma obowiązek przekazać informację podwładnym nie później niż 2 tygodnie przed uruchomieniem kamer CCTV.

Taka informacja musi być przekazana pracownikom na piśmie. Muszą się tam znaleźć następujące informacje odnośnie monitoringu :

  • cel,
  • sposób zastosowania,
  • zakres.

Dodatkowo pracodawca musi w odpowiedni sposób oznaczyć pomieszczenia, które obejmuje monitoring kamerami CCTV. Może to zostać zrealizowane w formie graficznej lub ogłoszeń dźwiękowych. Warto również zaznaczyć, że umieszczenie przed wejściem do budynku informacji, że jest on monitorowany, nie wyczerpuje obowiązku oznaczenia pomieszczeń zawartego w art. 222 § 9 KP.

Wybierz odpowiedni sprzęt

W przypadku zagadnień technicznych związanych z wideo nadzorem trzeba odpowiednio dobrać urządzenia do pomieszczeń oraz warunków w nich panujących. W przypadku przestrzeni biurowej, która nie jest narażona na trudne warunki atmosferyczne, niskie temperatury czy działanie substancji chemicznych, taka selekcja jest łatwiejsza.

System kamer CCTV instalowany w biurze przez firmę IT powinien przede wszystkim odznaczać się wysoką jakością obrazu. W niektórych przypadkach nawet najmniejszy element może być języczkiem u wagi w spornej sytuacji, a przecież cel, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, może wymagać użycia właśnie takiego sprzętu.

Postaw na profesjonalną firmę

Telewizyjny system dozorowy to nie tylko instalacja kamer, ale także usługi informatyczne, które pozwalają działać systemowi w najlepszy możliwy sposób. Wybierając profesjonalną firmę IT, w biurze w Trójmieście zostaną zamontowane najnowsze urządzenia z rozbudowanymi funkcjami. Dobrze wyszkoleni pracownicy pomogą w doborze idealnego urządzenia dopasowanego do pomieszczenia oraz wymagań klienta, a doświadczeni monterzy sprawią, że wykonanie usługi będzie bezproblemowe.

Kamery CCTV pozwalają na podgląd obrazu z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do internetu. Dodatkowo posiadają poszerzony panel administracyjny, są tanie w utrzymaniu, a przy tym bardzo proste w obsłudze. Przy zastosowaniu takich urządzeń można poszerzyć instalację o usługi informatyczne takiej, jak system alarmowy, na który składają się m.in. czytniki biometryczne czy zamki kodowe.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Do pomieszczeń biurowych proponujemy montaż kamer IP, których stosunek ceny do jakości obrazu jest bardzo dobry. Zmagasz się z problemami bezpieczeństwa swoich pracowników? Chcesz wprowadzić wyższe standardy nadzoru? Nasza firma IT wykonuje montaż kamer CCTV na terenie całego Trójmiasta (Gdańsk, Sopot, Gdynia) wraz z dodatkowymi usługami informatycznymi, które wybiera klient oraz pełnym serwisem.

Zachęcamy do zapoznania się z tematami o:

Wstecz