Zever IT
^
Formularz KontaktowyPraca zdalna

Odzyskiwanie Danych

Zajmujemy się odzyskiwaniem i kasowaniem danych z następujących urządzeń:
Dysków twardych IDE, SATA, SCSI, SSD,
Macierzy RAID,
Serwerów,
Z kart pamięci,
Z nośników danych typu pendrive.
Diagnoza W celu określenia uszkodzenia musimy wykonać diagnozę. Po niej mamy informację z jakim problemem mamy do czynienia, czy jest możliwość odzyskania, jakich danych oraz jaki jest koszt usługi odzyskania plików. Maksymalny czas diagnozy to 10 dni roboczych. Diagnoza jest darmowa w przypadku skorzystania z naszej usługi lub gdy nie ma możliwości odzyskania danych. W przypadku rezygnacji z procesu odzyskiwania danych koszt diagnozy nośnika uszkodzonego logicznie wynosi 50zł brutto lub 250 zł brutto uszkodzonego fizycznie.

Możliwe uszkodzenia Odzyskiwanie danych po uszkodzeniach logicznych: W przypadku uszkodzeń logicznych mamy do czynienia z zupełnie sprawnym technicznie nośnikiem. Utrata danych spowodowana jest działaniem wirusów, skokami napięcia, przerwami w dopływie prądu lub błędami w oprogramowaniu. Często też sam użytkownik przez pomyłkę kasuję dane bądź formatuję cały dysk twardy pomijając przy wykonywaniu kopii zapasowej ważne pliki.

Odzyskiwanie danych po uszkodzeniach fizycznych: W przypadku uszkodzeń fizycznych mamy do czynienia z uszkodzonym technicznie nośnikiem. Uszkodzeniu ulegają następujące elementy głowice, silniki, układy elektroniki i talerze. Najczęstszą przyczyną tego typu defektów jest zły transport bądź upadek. W przypadku dysków twardych nawet upadek z małej wysokości może powodować uszkodzenie. Często takie nośniki są nie widoczne dla komputera bądź wydają niepokojące dźwięki takie jak świszczenie czy stukanie.

Sposób dostarczania Nasza oferta skierowana jest do Klientów z terenu całej Polski. Zapraszamy do osobistego dostarczenia nośnika do naszego serwisu bądź wysłanie go do nas. Możemy też zamówić kuriera, który odbierze urządzenie pod wskazanym przez ciebie adresem. Pamiętaj, żeby bardzo staranie zabezpieczyć przesyłkę folią bąbelkową bądź innym wypełniaczem przed dodatkowymi uszkodzeniami.

Ważne Kiedy tylko zorientujesz się, że nie masz plików, które są dla Ciebie istotne bądź zauważysz nieprawidłową pracę dysku komputerowego – wyłącz komputer. Nie wykonuj na nim żadnych operacji, ani na własną rękę nie próbuj odzyskiwać danych. Takie działania mogą spowodować, że dane zostaną nadpisane. Wyłącz komputer przytrzymując dłużej przycisk na obudowie – nawet zamknięcie systemu poprzez menu Start może w strukturze plikowej zastąpić pierwotne dane.

Wstecz