Zever IT Solution
Zever Security Systems
^
Formularz KontaktowyWstępna wycena
Zever IT Solution usługi informatyczne gdynia gdańsk Zever IT Solution usługi informatyczne gdynia gdańsk

Systemy kontroli dostępu

System kontroli dostępu (kontrola dostępu) daje możliwość identyfikacje osób i przydzielanie im dostępu do danego obszaru. Dzięki temu osoby niepowołane nie mogą dostać się na dany obszar. System kontroli dostępu umożliwia rejestracje i późniejszy odczyt zdarzeń. Rejestrowane są wyjścia i wejścia. Systemy kontroli dostępu instalujemy w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Krakowie.

Z czego składa się system kontroli dostępu?

Centrala kontroli dostępu

Główny element systemu. Umożliwiający administrowanie i użytkowanie systemu.

Kontrolery

Realizują funkcje elektronicznej kontroli przejścia.

Czytniki

Urządzenia dedykowane do identyfikacji i uwierzytelniania użytkowników.

Elektrozaczepy i zwory elektromagnetyczne

Elementy odpowiedzialne za zwolnienie blokady przejścia.

Akcesoria

Karty i breloki zbliżeniowe.

Obiekty wykorzystujące systemykontroli dostępu

Kontrola dostępu sprawdzi się w biurowcach, halach produkcyjnych, halach magazynowych, placówkach oświatowych, placówkach służby zdrowia, bankach, budynkach administracji publicznej. Coraz częściej systemy te montuje się w prywatnych domach i mieszkaniach. Dzięki systemom biometryczny nie ma konieczności noszenia ze sobą kluczy, a mimo to możemy swobodnie dostać się do swojego lokalu.

Dlaczego warto zdecydować się na kontrolę dostępu?

Ograniczając możliwość wejścia osób nieupoważnionych na teren przedsiębiorstwa, zmniejsza się ryzyko związane z kradzieżą mienia lub danych. W danych obszarach znajdować się będą jedynie pracownicy dysponujący odpowiednimi uprawnieniami.

Metody identyfikacji osób w systemach kontroli dostępu.

Kod numeryczny bądź alfanumeryczny. Karty zbliżeniowe. Odcisk palca. Geometria twarzy. Tęczówka oka. Siatkówka oka. Kryptograficzne karty chipowe. Podstawowe funkcje systemu kontroli dostępu: Niedopuszczenie do chronionych stref osób nie mających uprawnień. Otwieranie i zamykanie drzwi, szlabanów, bram. Rejestracja czasu pracy.

Systemy rejestracji czasu pracy

Obok kwestii bezpieczeństwa, najważniejszą funkcją systemów kontroli dostępów jest rejestracja czasu pracy (RCP). Działanie systemu rejestracji czasu pracy opiera się na zapisywaniu wszystkich zdarzeń (wejścia, wyjścia, przerwy) za pomocą identyfikacji zatrudnionej osoby podczas odbijania się na urządzeniu rejestrującym. Osoby mogą zostać zidentyfikowane na podstawie przypisanych do użytkownika kart lub którejś z metod biometrycznych. Najważniejszym elementem zastosowania systemu RCP jest gromadzenie informacji na temat czasu pracy osób zatrudnionych w danej firmie. Ważnym aspektem jest to, że systemy rejestracji czasu pracy mogą się składać z urządzeń umieszczonych w różnych miejscach. Dane gromadzone na poszczególnych czytnikach uzupełniają się, dzięki czemu mamy pełny obraz czasu pracy w jednym systemie.

Dowiedz się więcej – skontaktuj się z nami!

Systemy kontroli dostępu są powszechnie używane w obiektach o dużym przepływie ludzi i w miejscach gdzie jest mienie lub dane o dużej wartości. Odpowiednie zaprojektowanie i wdrożenie kontroli dostępu jest bardzo istotne. Nieodpowiedni projekt lub wykonanie może nie spełniać wymagań przedsiębiorstwa bądź działanie systemu będzie niepoprawne. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty jeśli zależy Państwu na profesjonalnej i spersonalizowanej usłudze. Nasze usługi świadczymy na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i Krakowa. Zlecenia wykonujemy również na terenie całego województwa pomorskiego i małopolskiego.
Wstecz Gdańsk Gdynia