Zever IT Solution
Zever Security Systems
^
Formularz Kontaktowy
Zever IT Solution usługi informatyczne gdynia gdańsk Zever Security Systems

Czy monitoring w szkole jest niezbędny? Podpowiadamy!

Infrastruktura ułatwiająca kontrolę i zarządzanie publicznymi placówkami to ogromne wsparcie dla dyrekcji tego rodzaju instytucji. System kamer zamontowany w szkole jest jednym z przykładów wspomnianych rozwiązań. Montaż monitoringu pozwala zwiększyć bezpieczeństwo oraz zmniejszyć ryzyko włamań i kradzieży. Decydując się na profesjonalne usługi w zakresie obsługi całej instalacji i opieki nad jakością sprzętów, warto postawić na wsparcie specjalistów, dzięki którym urządzenia będą działały bez zarzutu i zgodnie z obowiązującym prawem.

Montaż monitoringu w placówkach oświatowych

Przed podjęciem decyzji o przygotowaniu systemu kamer CCTV na terenie szkoły należy zapoznać się z obowiązującymi przepisami, aby uniknąć problemów, jakie mogłyby wyniknąć z ich złamania. Profesjonalna pomoc, jaką można otrzymać między innymi od specjalistów z Zever, to gwarancja, że montaż monitoringu zostanie przeprowadzony odpowiednio. Sprzęty umieszczamy wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach, a następnie dbamy o to, aby w ramach oferowanych usług pozwalać na rejestrowanie zdarzeń wyłącznie w zakresie, na jaki zezwala prawo.

Co może rejestrować szkolny monitoring?

Warto zdawać sobie sprawę, jakie możliwości oferuje montaż monitoringu wizyjnego na terenie szkoły. Przede wszystkim istotne jest, że nagrania powinny obejmować jedynie obraz. Rejestrowanie dźwięku jest niezgodne z obecnymi przepisami, dlatego wybierając odpowiednie urządzenia do przygotowania systemu kamer, należy zaopatrzyć się w sprzęty pozwalające wyłącznie na zapisywanie obrazu. Opieka nad całą infrastrukturą pozwoli bez trudu dopasować zarówno nowe, jak i już istniejące rozwiązania do wymagań stawianych przez najnowsze ustawy i rozporządzenia.

Podstawowe ograniczenia nagrywania

Nasz nadzór nad zainstalowanym sprzętem pomoże zadbać o wszystkie aspekty, które mogą być nadzorowane bez przeszkód. Choć dla wielu osób zarządzających placówkami oświatowymi montaż monitoringu w salach lekcyjnych może wydawać się kuszący, to należy pamiętać, że w świetle obecnych przepisów jest on nielegalny. Jedynym celem działania systemu CCTV jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i pracownikom szkoły oraz ochrona mienia. Z tego powodu kamery nie mogą być użyte jako środek do kontrolowania jakości pracy nauczycieli czy zachowania ich podopiecznych.

Przed przystąpieniem do realizacji instalowania monitoringu, warto także pamiętać, że urządzenia nagrywające mogą zostać umieszczone wyłącznie w miejscach, na które zezwala prawo. Obecnie obowiązująca ustawa zakazuje montażu monitoringu w pomieszczeniach, gdzie odbywają się zajęcia lekcyjne, wychowawcze lub opiekuńcze, w pokojach nauczycielskich, a także gabinetach szkolnych psychologów czy miejscach opieki medycznej. Ponadto zabronione jest instalowanie kamer w szatniach, łazienkach oraz przebieralniach. Od wszystkich wspomnianych miejsc mogą występować wyjątki, jednak wyłącznie w przypadku, gdy brak kamer stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Jeżeli montaż monitoringu zostanie w uzasadnionej sytuacji przeprowadzony w jednym ze wspomnianych powyżej pomieszczeń, to należy mieć pewność, że nagrywanie będzie odbywało się bez naruszenia godności i dóbr osobistych – zwłaszcza w przypadku, gdy możliwe jest rozpoznanie zarejestrowanych osób. Systemy kamer zainstalowane w szkołach mogą przechowywać zabezpieczone nagrania maksymalnie przez 3 miesiące. Mogą zostać wykorzystane wyłącznie w celu zwiększenia bezpieczeństwa i zapewniania odpowiedniej opieki uczniom i nauczycielom.

Montaż monitoringu i profesjonalne usługi informatyczne dla bezpieczeństwa szkoły

Warto postawić na legalne rozwiązania, które pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo uczniów i pracowników. Montaż monitoringu wizyjnego, specjalistyczna opieka nad systemem oraz inne usługi informatyczne to pierwszy krok do ochrony osób i skutecznego zabezpieczenia mienia na terenie szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą profesjonalnego wsparcia!

Wstecz