Zever IT Solution
Zever Security Systems
^
Formularz Kontaktowy
Zever IT Solution usługi informatyczne gdynia gdańsk Zever Security Systems

Czym jest audyt IT i dlaczego warto go przeprowadzać?

Każda firma zajmująca się przetwarzaniem dużej ilości danych lub wykorzystująca złożoną sieć komputerową z pewnością wielokrotnie odczuła, jak istotne jest właściwe zarządzanie wykorzystywaną infrastrukturą. Profesjonalnie przeprowadzony audyt IT pozwoli wykryć wszelkie niedociągnięcia oraz zidentyfikować zagrożenia, które już istnieją lub dopiero mogą się pojawić. ZEVER IT Solution oferuje swoje niezawodne wsparcie dla klientów między innymi w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, jednak przygotowany przez nas zestaw porad sprawdzi się w przedsiębiorstwie niezależnie od branży i lokalizacji. Dowiedz się więcej!

Audyt IT – co to jest?

Kontrola infrastruktury informatycznej wymaga przeprowadzenia wielu działań, mających na celu sprawdzenie wydajności i zabezpieczeń. Ogół tych procesów nazywamy właśnie audytem IT. Przeprowadzane przez nas na terenie Trójmiasta i okolic inspekcje polegają na poszukiwaniu luk w systemach ochronnych sieci czy identyfikacji zadań, które mogą zostać zoptymalizowane. Wykorzystując wsparcie profesjonalistów, możesz zagwarantować swojej firmie sprawniejsze działanie w wielu aspektach.

Właściwie przeprowadzona kontrola składa się z szeregu testów, które powinny ujawnić wadliwie zaplanowane procesy, problemy z zabezpieczeniami czy luki, mogące zostać wykorzystane przez hakerów. Po zebraniu niezbędnych danych możliwe jest wprowadzenie zmian, zaplanowanie modernizacji lub optymalizacja zadań wykonywanych przez pracowników. Każdego dnia wiele firm narażonych jest na ataki i kradzież danych – zadbaj o to, aby Twoje przedsiębiorstwo było właściwie chronione.

Na czym polega audyt IT?

Trudno jest w kilku słowach opisać, na czym w pełni polega rzetelnie przeprowadzony audyt informatyczny. Złożony ciąg wielu czynności i procesów, które pozwalają zgromadzić niezbędne dane, zależny jest od danej firmy oraz wykorzystywanej przez nią infrastruktury IT. Warto pamiętać, że zlecić można zarówno kompleksową usługę, jak i kontrolę wyłącznie niektórych aspektów działalności. Zadaniem audytora będzie sprawdzenie bezpieczeństwa sieci, integralności danych, legalności oprogramowania czy wydajności stosowanych przez firmę rozwiązań.

Ile trwa audyt IT?

Czas trwania całego procesu kontroli zależy od tego, jak wiele aspektów ma zostać sprawdzonych, a także od złożoności infrastruktury firmy.Audyt IT trwa zazwyczaj około tygodnia, jednak w dużych przedsiębiorstwach może on ulec wydłużeniu. Przed rozpoczęciem prac audytor przygotowuje plan działania, o którym informuje zleceniodawcę, aby mógł on odpowiednio zaplanować pracę w firmie bez ryzyka utraty wydajności z powodu kontroli.

Dlaczego warto przeprowadzać audyt IT?

Dokładny, kompleksowy audyt IT niesie za sobą wiele korzyści, które sprawią, że działalność stanie się godna zaufania i bardziej wiarygodna dla potencjalnych kontrahentów. Najbardziej oczywiste aspekty to między innymi poprawa cyberbezpieczeństwa oraz usunięcie istniejących zagrożeń, mogących skutkować wyciekiem danych lub środków z przedsiębiorstwa. Zdarza się, że przełożeni czy pracownicy nieświadomie naruszają przepisy lub wystawiają firmę na niebezpieczeństwo. Wówczas audytor jest w stanie szybko znaleźć sposób, aby ograniczyć ryzyko.

Pełna kontrola infrastruktury informatycznej to inwestycja w przyszłość firmy. Profesjonalny monitoring prowadzonych działań pozwoli zidentyfikować problemy z wydajnością pracy oraz wykryć miejsce na wprowadzenie poprawek. Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie mogło pracować szybciej i skuteczniej. Luki w zabezpieczeniach czy niebezpieczne działania otwierają także pole do opracowania szkoleń przygotowujących pracowników na wypadek zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych.

Zleć audyt firmie ZEVER IT Solution!

Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego wsparcia oferowanego przez specjalistów z ZEVER IT Solution. Nasi audytorzy pomogą Ci wykryć wszelkie nieprawidłowości w sieci komputerowej. Zaufało nam już wielu klientów z Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic Trójmiasta. Przekonaj się, jak wiele elementów funkcjonowania Twojej działalności możesz poprawić zlecając nam kompleksowy audyt IT. Sprawdź zakres realizowanych przez nas usług i już dziś zadbaj o bezpieczną i wydajną pracę w swoim przedsiębiorstwie!

Wstecz