Zever IT Solution
Zever Security Systems
^
Formularz Kontaktowy
Zever IT Solution usługi informatyczne gdynia gdańsk Zever Security Systems

Jak zabezpieczyć sieci LAN?

Z każdym rokiem coraz więcej firm stawia na nowoczesne technologie, które pozwalają na modernizację i automatyzację wielu procesów w przedsiębiorstwie. Dzięki naszemu wsparciu mogą Państwo dowiedzieć się, jak zadbać o bezpieczeństwo sieci LAN. ZEVER IT Solution oferuje doskonałe rozwiązania dla małych, średnich i dużych biznesów w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz okolicach. Skuteczna ochrona obejmuje między innymi instalację odpowiedniego programu antywirusowego, używanie silnych haseł, korzystanie z firewalla czy konfigurację sieci z protokołem bezpieczeństwa WPA2. Zachęcamy, aby dowiedzieć się więcej!

Czym są sieci LAN?

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnych rozwiązań, które mają zaimplementować nasi specjaliści, warto zapoznać się z podstawowymi pojęciami. Sieć LAN (Local Area Network) to połączenie między urządzeniami, pozwalające komputerom oraz innym urządzeniom elektronicznym na komunikację w obrębie niewielkiego obszaru, takiego jak siedziba firmy lub kilka pomieszczeń biurowych. Umożliwia to wymianę danych i plików pomiędzy sprzętami, a także tworzy dostęp do wspólnych zasobów, takich jak drukarki i dane na serwerze.

Rozwiązania od ZEVER IT Solution pozwalają zapewnić bezpieczeństwo przetwarzanych informacji, aby poufne dokumenty czy transakcje były odpowiednio chronione przed wglądem i ingerencją osób niepowołanych. Jednocześnie dbamy o to, aby dzięki odpowiedniej konfiguracji sieci LAN użytkownicy mogli bez przeszkód korzystać ze wszystkich funkcji, które znacząco ułatwiają pracę przedsiębiorstw. Warto przekonać się, jak wiele zalet niesie za sobą profesjonalna modernizacja i automatyzacja używanej infrastruktury.

Postaw na segmentację za pomocą VLAN

Jednym ze sposobów na optymalizację sieci oferowanych przez ZEVER IT Solution dla klientów z Trójmiasta i okolic jest tzw. segmentacja VLAN (Virtual LAN). Polega ona na podziale infrastruktury na wirtualne segmenty, które są od siebie niezależne i izolowane. Pozwala to na tworzenie grup urządzeń, które są traktowane, jakby znajdowały się w oddzielnych sieciach fizycznych. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa, lepsze zarządzanie oraz ograniczenie dostępu do określonych zasobów. Segmentacja za pomocą VLAN jest często stosowana w dużych przedsiębiorstwach, posiadających oddzielne działy.

Zwróć uwagę na pętle

Niejednokrotnie zdarza się, że przez nieuwagę lub niewiedzę w konfiguracji sieci LAN mogą pojawić się trudne do wychwycenia błędy. Przykładem takiego problemu wpływającego na wydajność są pętle sieciowe. Pojawiają się one, gdy przepływające dane tworzą niepożądane cykliczne trasy, które mogą prowadzić do kłopotów ze stabilnością i zużyciem zasobów, a czasem nawet z bezpieczeństwem. Pętle mogą wystąpić, gdy kilka urządzeń ustala trasę do tego samego celu w sposób niezależny i niekoordynowany, przez co dochodzi do tworzenia niepotrzebnych tras zwrotnych. Specjaliści z ZEVER IT Solution są w stanie zaoferować Państwu technologie, pozwalające na usuwanie tego rodzaju błędów.

Pamiętaj o guest access

Warto zapoznać się również z rozwiązaniem bardzo często stosowanym w miejscach publicznych, takich jak hotele, kawiarnie czy lotniska. Guest access w sieci LAN pozwala na dostęp do zasobów sieciowych gościom oraz osobom bez przydzielonych stałych kont użytkowników. Jest to doskonały sposób na utrzymanie bezpieczeństwa danych i urządzeń, jednocześnie pozwalając na ograniczony dostęp w ramach osobnych, specjalnie przygotowanych kont sieciowych. Wdrażane i konfigurowane sieci przez ZEVER IT Solution mogą być przygotowane właśnie z myślą o zapewnieniu restrykcyjnej łączności z Internetem dla osób postronnych.

Zadbaj o bezpieczeństwo sieci z ZEVER IT Solution

Warto postawić na nowoczesne technologie i sprawdzone rozwiązania, które pomogą przeprowadzić modernizację infrastruktury IT w Państwa firmie. Dzięki wsparciu ZEVER IT Solution możliwe jest utworzenie wydajnej sieci LAN stworzonej z myślą o bezpieczeństwie danych oraz komforcie użytkowania. Ogromne doświadczenie w branży oraz zadowolenie poprzednich klientów świadczą o tym, że warto zaufać naszym specjalistom. Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej i bogatej oferty usług realizowanych w Sopocie, Gdańsku, Gdyni oraz okolicach Trójmiasta!


Wstecz