Zever IT Solution
Zever Security Systems
^
Formularz Kontaktowy
Zever IT Solution usługi informatyczne gdynia gdańsk Zever Security Systems

Outsourcing IT — co musisz o nim wiedzieć?

Outsourcing IT to praktyka biznesowa polegająca na wykorzystywaniu zewnętrznych dostawców do obsługi funkcji informatycznych, tj. rozwoju oprogramowania, rozwiązań infrastrukturalnych, wsparcia aplikacji. Popularne powody wykorzystania źródeł zewnętrznych to dostęp do lepszych umiejętności, lepszy stosunek ceny do jakości oraz łatwość skalowania. Outsourcing IT to efektywna metoda zarządzania sferą informatyczną w firmie.

Funkcjonowanie systemu w rękach profesjonalistów

Firma zewnętrzna, znana jako usługodawca lub dostawca, angażuje własnych pracowników lub systemy komputerowe do wykonywania zadań czy też usług na miejscu w obiektach firmy zatrudniającej albo w lokalizacjach zewnętrznych. Dziś firmy mogą zlecać szereg zadań lub usług podmiotom zewnętrznym. Często zlecają usługi informatyczne, w tym programowanie i tworzenie aplikacji, a także wsparcie techniczne. Outsourcing IT to strategiczne wykorzystanie zewnętrznych zasobów informatycznych do obsługi zadań tradycyjnie wykonywanych przez personel. Innymi słowy, jest to korzystanie z usług zewnętrznych dostawców, aby skutecznie dostarczyć procesy biznesowe związane z IT, usługi aplikacyjne i rozwiązania infrastrukturalne w celu osiągnięcia wyników biznesowych.

Optymalizacja kosztów

Firmy często zlecają na zewnątrz jako sposób na obniżenie kosztów, poprawę wydajności i zwiększenie szybkości pracy. Przedsiębiorstwa decydujące się na outsourcing IT polegają na fachowej wiedzy dostawców zewnętrznych w wykonywaniu zleconych zadań, aby uzyskać korzyści. Podstawową zasadą jest to, że ponieważ zewnętrzny dostawca koncentruje się na tym konkretnym zadaniu, jest w stanie zrobić to lepiej, szybciej i taniej niż firma zatrudniająca pracowników, którzy mają także inne zadania.

Biorąc pod uwagę wszelkie korzyści, firmy często decydują się na outsourcing IT korzystając z funkcji pomocniczych w ramach swoich przedsiębiorstw, aby móc bardziej skoncentrować swoje zasoby na swoich podstawowych kompetencjach. W ten sposób pomagają uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku — koszty są bardziej przewidywalne w przypadku outsourcingu. Na przykład; kiedy korzystasz z hostowanego serwera, co miesiąc oferuje on ustalanie wydatków w pewnych z góry określonych kwotach. Nie ma żadnych kosztów konserwacji ani wydatków na sprzęt poza stałymi kwotami.

Pomoc specjalistów w branży IT

Jednak niektóre firmy decydują się na outsourcing z innych powodów — na przykład wybierają usługi informatyczne, ponieważ nie są w stanie zatrudnić własnych pracowników na pełny etat, posiadających specjalistyczne umiejętności i doświadczenie potrzebne do wykonywania określonych zadań. Firmy czasami decydują się na outsourcing jako sposób na przeniesienie spełnienia wymogów regulacyjnych lub obowiązków na zewnętrznego dostawcę.

 

Bezpieczeństwo i profesjonalizm

Najczęstszym powodem outsourcingu projektu jest posiadanie dostępu do wiedzy eksperckiej i doświadczenia, których obecni pracownicy mogą nie oferować. Obsługa informatyczna sprawia, że nie musisz płacić za szkolenie swojego informatyka. Ten koszt ponosi firma outsourcingowa, która szkoli dla Ciebie pracowników w zakresie najnowszych technik i programów.

Konkretne firmy, które stale się rozwijają, przenoszą i inicjują nowe projekty lub łączą się z innymi organizacjami, korzystają z czynnika elastyczności. Zamiast zatrudniać nowe osoby do tymczasowych projektów, lepiej, jeśli firma zleci na zewnątrz zasoby na określone okresy.

Outsourcing usług IT jest coraz częściej spotykaną formą zabezpieczenia informatycznego firmy. Główne powody, dla których klienci wybierają firmy IT należy zaliczyć:

  • niższe koszty pracy,
  • najwyższej standardy bezpieczeństwa,
  • kompleksowe wsparcie techniczne,
  • dostęp do wysokiej klasy specjalistów z doświadczeniem,
  • całodobowa pomoc serwisowa.

Zapraszamy do współpracy!

Outsourcing IT to idealne rozwiązanie, gdy pracownicy firmy nie potrafią rozwiązać problemu, który może mieć kluczowe znaczenie dla działania całego systemu firmowego. Oferujemy także wdrożenie systemów automatyzujących pracę oraz najnowszych technologi wspierających zadania z zakresu ochrony danych osobowych.

Zachęcamy do zapoznania się z tematami o:

Wstecz