Zever IT Solution
Zever Security Systems
^
Formularz Kontaktowy
Zever IT Solution usługi informatyczne gdynia gdańsk Zever Security Systems

Outsourcing IT. Dlaczego warto skorzystać?

Outsourcing operacji i rozwoju IT jest gorącym tematem od lat. Wspólne zalety outsourcingu IT to skalowalność, bardziej solidne odzyskiwanie danych po awarii, łatwiejszy dostęp do ekspertów w danej dziedzinie, niższe koszty i możliwość skoncentrowania zasobów na rozwoju podstawowej działalności.

Co to jest outsourcing IT?

Outsourcing informatyczny to korzystanie z usług zewnętrznych dostawców w celu efektywnego dostarczania rozwiązań informatycznych w zakresie procesów biznesowych, usług aplikacyjnych i infrastruktury, aby osiągnąć wyniki biznesowe. Outsourcing, który obejmuje również usługi komunalne, oprogramowanie jako usługę oraz outsourcing w chmurze, pomaga klientom w opracowaniu właściwej strategii, wyborze właściwych dostawców usług IT, konstruowaniu najlepszych możliwych umów oraz zarządzaniu nimi w celu uzyskania trwałych relacji z zewnętrznymi dostawcami, przynoszących obopólne korzyści. Outsourcing może umożliwić przedsiębiorstwom redukcję kosztów, przyspieszenie czasu wprowadzania produktów

Outsourcing zewnętrzny, czy dział informatyczny w firmie?

Outsourcing IT to sposób na skuteczne obniżenie kosztów działalności, ale jak to jest możliwe? Zewnętrzna obsługa informatyczna firm to pełna kontrola wydatków na outsourcing IT oraz zredukowanie kosztów pracowniczych, w związku z brakiem konieczności zatrudniania kolejnych specjalistów. Budowanie wewnętrznego działu IT wymaga nie tylko środków finansowych, ale również czasu oraz zaangażowania. Natomiast zewnętrzny dział IT to przekazanie zadań zewnętrznej firmie, dzięki czemu możliwe jest skupienie się na prowadzeniu firmy.

 

Dla kogo outsourcing IT?

Usługa ta dedykowana jest przede wszystkim firmom usługowym, produkcyjnym i handlowym z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Kiedy jest najlepszy moment na to, aby skorzystać z tego typu usług? Na to pytanie, każdy przedsiębiorca powinien sobie odpowiedzieć samemu. Wiele zależy od tego, w jakim segmencie dane przedsiębiorstwo działa, jak również etapu rozwoju, w którym się znajduje. Jeśli, rozbudowanie infrastruktury IT staje się niemożliwe w ramach wewnętrznych struktur organizacyjnych przedsiębiorstwa, to najlepszy sygnał, że warto się zainteresować usługami podmiotów zewnętrznych. Outsourcing IT to usługa kierowana do przedsiębiorców dbających o rozwój firmy, korzystających z usług zewnętrznych firm wyspecjalizowanych w realizacji określonych zadań, doceniających znaczenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych oraz technicznych a jednocześnie dbających o optymalizację kosztów prowadzonej działalności.

 

Główne korzyści płynące z outsourcingu IT to:

Outsourcing obniża koszty

Koszty są bardziej przewidywalne, gdy zlecasz usługi na zewnątrz. Na przykład, gdy korzystasz z serwera hostowanego, oferuje on możliwość ustalenia wydatków na z góry określone kwoty każdego miesiąca. Nie ma żadnych kosztów utrzymania lub wydatków na sprzęt oprócz stałych kwot.

Biegłość

Najbardziej popularnym powodem dla outsourcingu jakiegokolwiek projektu jest dostęp do wiedzy eksperckiej i doświadczenia, którego obecni pracownicy mogą nie oferować. Najlepsze jest to, że nie ma potrzeby płacenia za jakiekolwiek szkolenie osoby z działu IT. To firma outsourcingowa szkoli pracowników w zakresie najnowszych technik i programów.

Dostęp do globalnych zasobów

Istnieje wiele firm outsourcingowych, które mogą pomóc firmom bez dostępności pracowników, przestrzeni biurowej lub osobistego języka w celu obsługi klientów w różnych strefach czasowych przez cały dzień.

Oszczędności

Oszczędności wynikające z outsourcingu mogą być naprawdę dramatyczne. Według badań, ponad 80% firm z mniejszą liczbą pracowników będzie brać w dużych oszczędności z outsourcingu zarządzania e-mail wszystko sam. Firmy IT mają możliwość zaoferowania dostępu do sprzętu i usług po bardzo niskich kosztach, niż firma może ponieść, aby uzyskać to sam.

Przyspieszenie procesów biznesowych

Większość prac zlecanych na zewnątrz związana jest z technologiami informatycznymi i rozwojem oprogramowania, jednak kolejnym ważnym elementem są procesy biznesowe. Ponieważ te operacje mogą spowolnić działalność firmy, a pozostawienie ich zewnętrznym dostawcom może być bardzo korzystne. Dostawcy usług outsourcingowych dysponują większą wiedzą specjalistyczną, posiadają niezawodną infrastrukturę i sprawdzone podejście do zarządzania. Oznacza to, że mogą oni wejść i zmienić sposób, w jaki działa Twoja firma, zmniejszyć koszty i odciążyć Twój wewnętrzny personel od niektórych funkcji.

Podzielenie ryzyka

W większości przypadków, zwłaszcza jeśli chodzi o outsourcing technologii informatycznych, partner dzieli się ryzykiem i odpowiedzialnością związaną z projektem. Dostarczenie produktu, który docenią użytkownicy i klienci, będzie równie ważne dla zewnętrznego dostawcy, jak i dla wewnętrznego zespołu. Zdejmie to część ciężaru z Ciebie i Twojego wewnętrznego zespołu, pozwalając Ci bardziej skupić się na dostarczeniu doskonałego produktu dla użytkowników.

Szybkie skalowanie

Ostatnią kluczową korzyścią płynącą ze współpracy z zewnętrznym dostawcą usług outsourcingu IT jest to, jak szybko można skalować swoją firmę przy użyciu usług dostawcy. Bez outsourcingu, skalowanie tak szybko jest prawie niemożliwe. Zwłaszcza jeśli chodzi o produkty i projekty związane z oprogramowaniem. Outsourcing daje Ci możliwość kontrolowania infrastruktury i szybkiego wprowadzania zmian, aby dostosować się do rynku i trendów branżowych. Jest to coś, co sprawi, że zarządzanie firmą i utrzymanie konkurencyjności na rynku będzie znacznie łatwiejsze. Posiadanie tego rodzaju kontroli nad infrastrukturą pozwala na większą swobodę i szybszą pracę.

Ale, co tak naprawdę da Ci outsourcing IT?

Najważniejszym jest, iż firma informatyczna oferuje kompleksowe usługi związane z obsługą segmentu informatycznego w Twoim przedsiębiorstwie. Specjaliści zaprojektują, wdrożą a następnie będą monitorować procesy, które zachodzą w systemie IT. Decydując się na outsourcing IT zyskasz:

• profesjonalną oraz kompleksową obsługę informatyczną, • wysoką jakość realizowanych usług z segmentu IT,

• dostęp do grona wykwalifikowanych specjalistów,

• szybkie wdrażanie rozwiązań informatycznych,

• najnowsze rozwiązania techniczne,

• zredukowanie kosztów związanych z prowadzeniem wewnętrznego działu IT,

• możliwość skupienia się na innych działach w firmie oraz dalszym rozwoju.

Zapraszamy do kontaktu jeśli poszukujesz profesjonalnego outsourcingu IT. Usługi obsługi informatycznej świadczymy na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni. Oferujemy pełny zakres usług informatycznych, do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

Wstecz