Zever IT Solution
Zever Security Systems
^
Formularz KontaktowyWstępna wycena
Zever IT Solution usługi informatyczne gdynia gdańsk Zever IT Solution usługi informatyczne gdynia gdańsk

Systemy alarmowe

Bezpieczeństwo firmy, czyli jej pracowników i majątku jest Państwa priorytetem? Poszukują Państwo najskuteczniejszych rozwiązań, mających na celu sygnalizowanie prób włamania, kradzieży i napadu? Jeśli tak, polecamy nasze usługi z zakresu montażu alarmów w Waszej firmie. Systemy alarmowe to nasza specjalność, w której nieprzerwanie doskonalimy się od wielu lat. Realizujemy zlecania na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i Krakowa.

Co to są systemy alarmowe?

Jest to ogólna nazwa dla instalacji teletechnicznych, zakładanych w obiektach komercyjnych, jak i prywatnych. Zadaniem systemów alarmowych jest wykrywanie nieautoryzowanych prób wejścia na teren obiektu, jak również ewentualnych napadów. Uruchomiony alarm, przekazuje informacje do współpracującej z klientem agencji ochrony, do osób wyznaczonych przez właściciela oraz może włączać zewnętrzną syrenę z sygnałem błyskowym. Aby alarmy mogły mieć największą skuteczność, powinny się składać z wysokiej jakości komponentów, z których każdy ma inne zadanie do wykonania.

Jak działają alarmy?

W zależności od wielkości instalacji alarmowej oraz jej elementów, ich działanie polega na wykrywaniu ruchu, otwarciu i zamknięciu drzwi, okien, włazów, a także na zbiciu szyb czy nawet zmianie temperatury, poziomu wilgotności oraz wystąpienia zadymienia. Za prawidłowe działanie alarmów odpowiadają następujące elementy.

Czujki ruchu

Podstawowym elementem alarmów są czujki ruchu, wysyłające fale elektromagnetyczne. Analizując odbite, powracające do czujki fale, centralna alarmowa jest w stanie wykryć ruch w miejscu jej działania.

Pozostałe czujniki

Oprócz czujek ruchu, alarmy wykorzystują również czujniki otwarcia drzwi i okien, tzw. kontraktrony, a także czujniki zbicia szyb, zmiany temperatury, wilgotności, zadymienia oraz inne, które mogą aktywować alarm do działania.

Manipulatory

Urządzenie przeznaczone do sterowania alarmem z poziomu klawiatury lub ekranu LCD. Najczęściej instalowane w pobliżu wejścia, służy m.in. do rozbrajania i uzbrajania systemu alarmowego, a także jego konfigurowania do potrzeb użytkowników.

Centrala alarmowa

Sercem każdej instalacji alarmowej, jest centrala. Odpowiada ona za pracę poszczególnych elementów, analizowanie otrzymywanych z nich sygnałów oraz za komunikację na zewnątrz, np. przy użyciu sieci GSM.

Sygnalizator

Zależnie od rodzaju i sposobu działania alarmu, instalacja może być wyposażone w zewnętrzne urządzenie sygnalizujące włączenie systemu alarmowego, poprzez emitowanie modulowanego dźwięku i sygnał błyskowy, najczęściej czerwony.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż alarmu?

Ochrona firmy, jej pracowników i wszystkich składników majątku (zarówno tych materialnych i nie materialnych, jak know-how, dane finansowe, bazy danych klientów), jest niezwykle istotna z punktu widzenia jej dalszego działania i rozwoju. W czasach, w których firmy coraz częściej padają ofiarami kradzieży, sabotażów i nieuczciwymi działaniami konkurencji, posiadanie instalacji alarmowej jest jedną z najlepszych metod zapobiegania tym zdarzeniom. Odpowiednio zaprojektowana i starannie wykonane systemy alarmowe, mogą skutecznie zniechęcać do podejmowania takich działań, a w razie ich wystąpienia, skutecznie je identyfikować i alarmować. Pozwala to złapać sprawców na gorącym uczynku, a w wyjątkowych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, nawet ich spłoszyć, oddalając to niebezpieczeństwo. Zajmujemy się projektowaniem i montażem systemów alarmowych na terenie województwa pomorskiego oraz małopolskiego.

Ochrona majątku

Zgromadzone w magazynach, archiwach, biurach, sklepach i mieszkaniach przedmioty, mogą przedstawiać bardzo dużą wartość materialną. Ich kradzież oznacza nie tylko straty finansowe, ale jeszcze częściej może skutecznie utrudniać dalsze prowadzenie działalności, narażając Państwa na dalsze straty i utratę dochodu.

Ochrona zdrowia i życia

Instalacje alarmowe ostrzegają nie tylko o ewentualnym włamaniu, ale mogą chronić zdrowie i życie osób, zagrożonych napadem rabunkowym. Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku sklepów, stacji benzynowych oraz innych obiektach, w których może znajdować się gotówka lub kosztowności.

Ochrona danych i tajemnic

Dla firm olbrzymią wartość mają dane dotyczące ich klientów, know-how, dostawców, technologii i patentów. Instalacje alarmowe mogą być najlepszym zabezpieczeniem pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania poufnych dokumentów. Ich uzupełnieniem są np. systemy kontroli dostępu, instalowane przy drzwiach.

Ubezpieczenie działalności

W wielu rodzajach działalności może być wymagane zabezpieczenie obiektów systemami alarmowymi. Dotyczy to np. biur rachunkowych, przychodni, archiwów itp. Alarmy mogą także być istotnym elementem polityki RODO, mającej na celu ochronę i zabezpieczanie danych osobowych.  

Gdzie wykonujemy montaż alarmu?

Jesteśmy firmą, która od wielu lat projektuje i kompleksowo realizuje systemy alarmowe na terenie całego kraju, a w szczególności w tych miastach: Gdańsk, Gdynia, Sopot i Kraków. Nasi klienci z tych dwóch województw: pomorskiego i małopolskiego; mogą liczyć na pełne wsparcie naszej doświadczonej kadry inżynierów, projektantów oraz techników. Dla naszych klientów projektujemy indywidualne systemy alarmowe, uwzględniające specyfikę obiektów, ich konstrukcję, położenie, rodzaj prowadzonej w nich działalności oraz potencjalne zagrożenia.

Sprawdź gdzie działają nasze alarmy

Magazyny

Wykonujemy montaż alarmów w magazynach każdego typu, niezależnie od wielkości i rodzaju konstrukcji. Nasze alarmy zabezpieczają magazyny i znajdujące się w nich towary przed kradzieżą oraz zniszczeniem, nierzadko będąc warunkiem prowadzenia działalności i oferowania usług swoim klientom.

Biura

Alarmy w biurach stały się jednym z ważniejszych elementów systemu bezpieczeństwa. Przechowywane w biurach i archiwach dokumenty, nie rzadko mają strategiczną wartość dla firmy. Instalacje alarmowe zabezpieczają je przed ryzykiem kradzieży, skutecznie chroniąc tajemnice firmy i jej klientów.

Urzędy, szkoły, itp.

Systemy alarmowe wykonujemy również w urzędach, szkołach, szpitalach i pozostałych obiektach podlegających administracji państwowej w mieście Gdańsk, Gdynia, Sopot i Kraków. Montaż alarmu odbywa się z uwzględnieniem obowiązujących norm i przepisów prawa, obowiązujących dla tego typu miejsc.

Domy i mieszkania

Życzą sobie Państwo zwiększyć bezpieczeństwo swojej nieruchomości mieszkalnej? Jeśli tak, możemy przeprowadzić montaż alarmu w domach i mieszkaniach, a także pozostałych budynkach mieszkalnych, np. w częściach wspólnych: korytarzach, klatkach schodowych, wiatrołapach oraz garażach.

Dlaczego warto powierzyć nam montaż alarmu?

Jesteśmy firmą z potwierdzonym, wieloletnim doświadczeniem. Jest to naszą przewagą nad konkurencją, którą wykorzystujemy na korzyść naszych klientów. Mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa obiektów, oferujemy kompleksowe usługi polegające na projektowaniu instalacji alarmowych, ich montażu, a następnie serwisowaniu. Współpraca z jednym wykonawcą to pewność prawidłowego działania całej instalacji, a także rzetelnych i wykonywanych na czas przeglądów okresowych. Zapraszamy do współpracy firmy i osoby prywatne z miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot i Kraków. Realizujemy również zlecenie na całym obszarze województw pomorskiego i małopolskiego – zachęcamy do sprawdzenia oferty:  
Wstecz Gdańsk Gdynia